Nakliye Tercihi Yapmadan Önce İyi Düşünün

İnsanoğlu bir işe kalkıştığında önce iyi bir araştırma yapması gerektiğini bildiği halde maalesef bazen kulaktan dolma yada olsun bitsin düşüncesi ile karar verdiğinde yanlış tercihler yapabilmektedir.

Kendi sektörümüzü ele aldığımızda çok iyi düşünülmesi gerektiğini biz biliyoruz ve bu yazımızda sizlerinde bilmesini istedik.

İyi planlanmış bir taşıma işleminde sorun çıkabiliyorken, hiç araştırma yapılmadan ve detaylı düşünmeden yapılan taşınma planlanmasında problemlerin çıkmaması çok düşük bir olasılıktır. Taşınma planlanması yapmadan önce taşıma tarihinizden enaz 1 hafta öncesinde belirli bir zamanınızı ayırarak araştırma yapmanız sizler için faydalı sonuçlar doğuracaktır.

Taşınmadan önce mutlaka bir planlama yapın. Taşıma gününüze kadar yeni taşınılacak evde elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet abonelikleri ve boya badana işlerinin bitmesi gerekmektedir. Kendinize bir zaman çizelgesi yaparak bunları sıralayabilir ve nakliye gününe kadar planladığınız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra sıra biran önce oturmaya hayal ettiğiniz yeni evinize taşınma işlemini gerçekleştirecek nakliye firması bulmaya gelmektedir. İşte bu noktada biz size tercih yapmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Kurumsal Taşımacılık

Kurumsal Taşımacılık

Detaylı bir araştırma yapmadan sadece firmalardan fiyat alarak yapılan bir tercihte sorun çıkabilir, hatta çıkar demek istiyoruz. Son anda verilebilecek bir kararla sorunlarla dolu kötü bir nakliye tecrübesi yaşamanız muhtemeldir.

Peki tercih yapmadan önce ne yapabiliriz…

Planlı ve organize çalışabilecek bir evden eve nakliyat firması ile çalışmak isterseniz bu iş için profesyonel bir evden eve nakliyat firması ile çalışmanız en zahmetsiz, en kolay ve en ekonomik olanıdır. İyi bir taşıma firması ile gerçekleştireceğiniz ev taşıma işleminiz sizlerin düşündüğü alternatif (kendi imkanlarınız) bir taşınma işleminden çok daha ekonomik ve zahmetsiz olmaktadır. Tecrübelerimiz bunu ispatlamaktadır.

Profesyonel bir nakliye firması ile ne zaman görüşülmeli?

Bu işlem için kesinlikle taşıma gününüze 1 gün gibi kısa bir zaman kaldığında değil. Çünkü anlaşmak istediğiniz firma uygun olmayabilir, uygun olsa da normal tarifenin üzerinde bir evden eve nakliyat fiyatı belirleyebilir. Son güne kalmanın verdiği dezavantaj ile ücretsiz ekspertiz hizmeti vermeyebilir. Tüm bunlar olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Yapılması gereken nedir? Yapılması gereken, mümkün olan en kısa zamanda evden eve nakliyat firmaları ile görüşmek ve karar vermek olacaktır. Bu size birçok avantaj sağlayacaktır. İyi bir nakliye firması bulmanızdan, ekonomik nakliye fiyatını almanıza kadar sizlere birçok avantaj sağlamaktadır. Bunun için bizim sizlere önerebileceğimiz şehiriçi için enaz 5 gün, şehirlerarası taşımalarınız için ise enaz 7 gün olmaktadır.

Evden eve nakliyat firması tercihi nasıl olmalı?

Evinizi taşımayı planladığınızda evden eve nakliyat firmaları arasında tercih yaparken de iyi düşünün. Kurumsal ve Profesyonel evden eve nakliyat firmaları müşteri memnuniyetine dayalı olarak çalıştığından amaçları verdikleri hizmetle sizlerin memnun kalmasıdır. Memnun kalınan bir müşterinin kendileri için iyi bir referans olacağını bilmektedirler. Fakat art niyetli ve sadece amaçları para kazanmak olan firmalar için durum böyle değildir. Bu tarz firmalar genelde müşterisine en uygun fiyatı teklif eder ve anlaşma sağlarlar.

Firmalardan fiyat alırken karşılaştırmayı alacağınız hizmetin türüne ve içeriğine göre yapın. Aldığınız fiyat en iyi fiyat olmayabilir. En iyi evden eve nakliyat fiyatı, almak istediğiniz hizmetin karşılığı olan fiyat olmalıdır.

Sorun yaşamadan, planlı ve ekonomik bir ev taşıma istiyorsanız iyi nakliye firmalarını tercih etmenizi öneririz. İyi düşünün, iyi taşının…