Korsan Firmalara Dikkat

Ne yazık ki gün geçmesin bir korsan firma daha sektöre dahil olsun. Taşımacılık sektörünün en büyük dezavantajı devlet tarafından yeteri derecede bir denetimin olmamasıdır. Şehirler arasında bazı kontrol noktaları dışında hiçbir denetleme ve sorgulama yapılamamaktadır. Bu da korsan firmaların elini güçlendirmektedir.

Evden eve nakliyat sektörü şuan bulunduğu durumdan nasıl ve ne şekilde çıkar bilinmez ama biz en azından sizlerin korsan firmaları nasıl ayırt etmeniz gerektiğini bu yazımızda ele alacağız.

Korsan Nakliyat

Korsan Nakliyat

Öncelikle bilmeniz gereken internet ortamının çok sağlıklı sonuçlar vermediğidir. İnternet aramalarında karşınıza çıkan sonuçların %90’ından fazlası korsan ve amatör firmaları barındırmaktadır. Bunun yanı sıra portallar ve komisyonculuk üzerine kurulu bazı web sitelerini de buna ekleyebiliriz.

Tercihiniz her zaman sektörde belli bir geçmişi olan, köklü, referanslı ve kurumsal firmalardan yana olsun. Bunu da firmanın web sitesinde yazılanlara göre değilde çeşitli forumlarda okuyarak ve araştırarak öğrenebilirsiniz. En önemlisi firmanın bağlı olduğu ilin Ticaret Odası web sitesinden firma ünvanını yazarak firmanın ne zaman kurulduğunu, adres ve diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ne gerek var, ajan mıyız da diyebilirsiniz 🙂 ama sektörde yaşanan olumsuzlukları düşündüğümüzde iyi bir tercih için gerekli olduğu anlaşılmaktadır.

Anlaştığınız firma ile mutlaka sözleşme yapın, hatta gerekirse sözleşme için firmanın ofisini ziyaret ediniz. Neden mi? bahsi geçen %90’lık korsan firmaların genelde ofisleri bulunmamaktadır. Böylelikle gerçek durumun farkına varabilirsiniz.

Düşük fiyat politikası izleyen firmalardan uzak durun. Ucuza taşıma yaptıracağım derken taşıma esnasında çok farklı taleplerle karşı karşıya kalmanız kuvvetle muhtemeldir.

Bu yazımızda kendimizce sizleri korsan firmalara karşı bazı uyarılarda bulunduk. Vermiş olduğumuz bilgilerin işinize yarayacağını ümid eder, sorunsuz ve hasarsız taşınmalar dileriz…