Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Nakliye sektöründe evden eve nakliyat ücretleri konusunda kafası karışmayan yoktur sanırım.

Araştırma yaparken internet ortamında korsan firmaların verdiği fiyat ile kurumsal evden eve nakliyat firmaların verdiği rakamlar arasında uçurum vardır. Sektörde çok eski olmamıza rağmen biz dahi verilen fiyatlar karşısında şaşkınlık yaşamaktayız.Sizler için bu konuyu araştırarak kafanızda yer alan tüm soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Neden Evden Eve Nakliyat Fiyatları arasında bu kadar fark var?

Fiyatların dalgalı olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi sunulan hizmetten kaynaklanmaktadır. Nakliye işlemlerinin bir standardı olmadığından firmalar arası fiyat farklılığı doğmaktadır.

Yeni kurulmuş yada korsan olarak çalışan birçok firma yaşanan rekabet içinde  müşteri kazanmak için her yolu mubah olarak görülmekte.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Araştırmalara göre ev eşyasını taşıyanlar nakliye firmalarını aradığında ilk olarak fiyat sormaktalar. Bu soru karşısında birçok firma vereceği hizmetin niteliğini tam olarak belirtmeden müşterisine en uygun fiyatı teklif etmektedir. Çünkü müşteri için önemli olan unsur nakliye fiyatıdır.

Aslında müşteri, bu tutumuyla kendine zarar verdiğinin farkında bile değildir. Asıl evden eve nakliye beklentilerini bir kenara bırakmış, en uygun fiyatı veren nakliyat firmasının ellerine kendini teslim etmiştir.

Ev taşıma fiyatlarını belirleyen kriterler vardır. Bunların başında sunulan hizmet ve garanti kapsamı gelmektedir. İyi hizmet veren ve müşterisine her türlü sorumluluğu sağlayan bir firmanın fiyatı bu şartları sağlamayan firmaya oranla değişkenlik göstermesi normaldir. Firmalardan fiyat alırken bilinçli bir tüketici olmanızı tavsiye ederiz.

Eşyalarınızın taşınması için anlaşmış olduğunuz ucuz firma sizlere daha işin başında problem çıkartabilir. Ya söz verdiği gün gelmez, ya kendisi yerine başka bir firmayı gönderir, ya eşyanızın bir kısmını taşımayı reddeder, ya size ekstra fiyat çıkarır, ya deneyimsiz ya da eksik kadro ile gelerek eşyalarınızın zarar görmesine neden olur, hele bir de taşıma şehir dışına yapılacaksa, vay halinize… Canınızdan bezdirinceye kadar bir eziyet. Sonra şanslı mı şanssız mı olduğunuzu tekrar değerlendirip, değer miydi demenize sebep olur.

Yaşanan olayları abarttığımızı düşünüyorsanız internet üzerinden bazı şikayetleri okumanızı tavsiye ediyoruz.

Taşıma firmalarını araştırırken evden eve nakliyat fiyatlarından çok firmanın sizlere vereceği hizmetleri ve taşıma kapsamını araştırmanız eşyalarınızın sağlıklı taşınması için önemlidir.

Alacağınız hizmete karşılık fiyatı değerlendirmelisiniz. Şuan İstanbul içi evden eve nakliyat fiyatları 500TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Alacağınız hizmetin niteliğine göre fiyat artmaktadır.

Evden Eve Nakliyat Fiyatlarını araştırdığınızda karşılaştırma yapmanız gereken durumlarda firmaları araştırmanızda yarar vardır. Aynı fiyat politikası ile çalışıp farklı hizmet veren firmaları birbirinden ayırt etmenizde yarar vardır.

Son olarak yine internet ortamında karşınıza çıkan bazı web sayfalarının km’ye göre fiyat belirleyen programlarına güvenmemeniz olacaktır. Şunu hiç unutmayın evden eve nakliyat standart bir işlem değildir. Fiyat eşya miktarına, taşınılacak katlara, apartmanlarınız da asansör olup olmadığına, taşıma mesafesine, eşyanızın değerine, eşyanızın hassasiyetine, aracın binanızın önüne yanaşma mesafesine, evinizde de-montaj ve montajı yapılacak mobilyanıza göre değişkenlik göstermektedir.

Kısaca taşınılacak eşyalarınızı firmanın yerinde görmesini isteyin. Böylelikle en sağlıklı fiyatlandırma yapılmış olur.